قبل

حضور قدرتمند راشین در نمایشگاه tgc

توسط مدیر سایت برای اخبار راشین نظر بدهید

برگزاری TGC می‌تواند برای اولین بار یک تعامل گسترده بین بازی‌ساز داخلی و بازی‌ُسازان مطرح بین‌المللی ایجاد کند. با نگاه به نشر بازی‌های ایرانی در خارج از کشور می‌توان متوجه اهمیت این موضوع شد. به گفته‌ی «مهرداد آشتیانی» مدیر پروژه‌ی رویداد، این کار به جذب سرمایه‌گذاری، حرکت به سمت همکاری‌های مشترک، ایجاد فضا برای محیط‌های کسب و کار شرکت‌ها و نشر بازی‌های ایرانی در خارج کمک می‌کند.

حضور قدرتمند راشین در نمایشگاه tgc

این سخنرانی‌ها در ۵ بخش اصلی تجاری، فنی، طراحی بازی، تولید و هنری برگزار شده و برترین بازی‌سازان و فعالان صنعت بازی‌های رایانه‌ای ایران و جهان، تجربیات خود را با بیش از ۱۵۰۰ شرکت کننده در این رویداد در میان می‌گذارند. سخنرانان کنفرانس‌های TGC از ۱۴ کشور جهان شامل ایران، استرالیا، کانادا، فرانسه، آلمان، ژاپن، لهستان، صربستان، ترکیه، انگلستان، امریکا، سوئد، بلغارستان و رومانی و شرکت‌های معتبری چون Eidos، Microsoft، Riot Games، Zynga، Polygon و Insomniac در این رویداد حضور می‌یابند. گفتنی است بعد از انتشار فراخوان شرکت در این همایش، بیش از ۱۴۰ درخواست سخنرانی به دبیرخانه‌ی برگزاری رویداد رسید که از میان آن‌ها این تعداد محدود انتخاب شده‌اند. لازم به ذکر است که برای همه‌ی سخنرانی‌ها در TGC مترجم همزمان در نظر گرفته شده است. این حضور گسترده و استقبال بی‌نظیر از سوی شرکت‌های بازی‌سازی و ناشران و همچنین توجه فعالان صنعت بازی در جهان و بازی‌سازان با تجربه و کارکشته با سوابق درخشان بازی‌سازی، TGC را به بزرگ‌ترین رویداد صنعت بازی در خاورمیانه تبدیل می‌کند، به طوری که برخی از برگزار کنندگان رویدادهای گیم در منطقه برای حضور در همایش تهران علاقه نشان داده‌اند.

article-image-1

برای برگزاری این رویداد و فراهم شدن امکان حضور شرکت‌های خارجی و بازی‌سازان از سراسر دنیا، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با گیم‌کانکشن فرانسه تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری امضا کرده است. گیم‌کانکشن همچنین برای برگزاری انحصاری این رویداد در ایران با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای توافق کرده است و آن‌چه به تهران می‌آید در هیچ کشور دیگری در منطقه و جهان تکرار نخواهد شد. «پیر کارده» مدیرعامل گیم‌کانکشن در این باره می‌گوید: “ایران کشور کلیدی منطقه در زمینه بازی‌های رایانه‌ای است و از نظر ما ایران با توجه به تعاملات خوب بین‌المللی و باز شدن فضای اقتصادی‌اش؛ این پتانسیل را دارد که در آینده‌ای نزدیک قلب تپنده صنعت بازی در منطقه خاورمیانه باشد.” گیم‌کانکشن همچنین به این رویداد به عنوان یک فرصت اولیه و سرآغازی برای همکاری‌های دیگر در زمینه‌های مختلف می‌اندیشد.

کارده در ادامه تصریح می‌کند: “این نخستین همکاری گیم‌کانکشن در خاورمیانه است و قصد داریم با رویدادی بسیار کارآمد و پربار روبه‌رو باشیم تا مسیر تعامل‌های آینده باز شود.” تهران با برگزار کردن چنین همایش بزرگ و معتبری مستعد آینده‌ای پر بار و درخشان در صنعت بازی به نظر می‌رسد. «حسن کریمی قدوسی» مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در همین رابطه می‌گوید: «این نمایشگاه فرصت بزرگی است که فعالان صنعت بازی‌های رایانه‌ای دنیا به ایران آمده و پتانسیل‌های بالای سرمایه‌گذاری و امنیت اقتصادی کشور را از نزدیک ببینند.»

به سبب حضور گیم‌کانکشن در این رویداد، همه‌ی کسانی که برای شرکت در این رویداد ثبت نام کنند می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار Game Connection برای قرارهای ملاقات خود با ناشرین خارجی یا بازی‌سازان دیگر و سایر شرکت‌های حاضر در TGC برنامه‌ریزی کرده و به این طریق پیش از آغاز همایش از برنامه‌های قرار ملاقات خود با دیگران باخبر باشند. بدین ترتیب پیش‌بینی می‌شود نشست‌هایی که در رویداد تهران مابین بازی‌سازان داخلی و خارجی برگزار می‌شوند بی‌دردسر، منظم و کارامدتر باشند. با توجه به فرصت محدود و فشرده‌ی دو روز برگزاری این همایش بزرگ، وجود چنین امکانی کاملا ضروری به نظر می‌رسد.

 

مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما در روزهای ۱۵ و ۱۶ تیرماه میزبان شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی TGC خواهد بود. علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و حضور در رویداد می‌توانند از طریق آدرس http://fa.tehrangamecon.com/register/ اقدام کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *